HELIOCARE GÜNEŞ

  • 21 Haziran 2017
  • 57 kez görüntülendi.


HELIOCARE GÜNEŞ

Hemen paylaş!

Güneş canlı ve cansız bütün varlıklar için oldukça önemli ve de gereklidir. Çünkü güneş ve güneş ışınları vücudumuza fazlasıyla yararlıdır. Yararlarının yanı sıra da zararları elbette bulunmaktadır. Güneşin en büyük zararı hiç şüphesiz ona fazlaca maruz kalmaktan geçmektedir. Bu zararlar elbette engellenebilen zararlardır. Doğru güneş kremlerini kullandığımız sürece güneşin zararlı etkilerini en aza indirebilir ve cildimizi olası olumsuzluklardan engelleyebiliriz.

Cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için kullandığımız güneş kremlerini doğru bir şekilde kullanamazsak kremlerin koruyucu etkisini azaltmış oluruz. Bu makalemiz de sizlere doğru güneş kremi nasıl seçilmelidir ve güneş kremi nasıl sürülmelidir gibi konulara değineceğiz.

Güneş kremlerini satın alırken dikkat etmemiz gereken konuların başında sizin için doğru SPF rakamını bulmak gelmektedir. Güneş kremlerinin ambalajı üzerinde yazmakta olan 8, 10, 20, 30, 50 gibi rakamlar kremin güneşten koruma değerlerini belirtmektedir. Güneş kremlerinin üzerinde bulunmakta olan bu rakamların düşük değerleri kremin daha az koruma içerdiğini, yüksek değerleriyse kremin daha fazla koruma faktörü içerdiğini söylemektedir. Bilmeniz gereken bir diğer nokta da kremi fazla da sürseniz koruma faktörünün artmayacağıdır. Birde eğer teniniz açık ise ve alerjik bir cildiniz var ise 50 koruma faktörü ile başlamanız gerekmektedir. Öncelikle cilt tipinizi bilmeli ve kendinize uygun olan güneş ürünlerini tercih etmelisiniz.

Güneş kremlerinin cilt tarafından emilmesi gerekmektedir. Bunun içinde güneşe çıkmadan yaklaşık olarak 20-25 dakika öncesinde cildinize sürmeniz gerekmektedir. Çünkü güneşe çıktıktan sonra kremleri uyguladığınız da teriniz ile birlikte bu koruyucu kremler cilt yüzeyinden atılacaktır. Ya da terinizi sildiğiniz zaman cilt tarafından emilmeyen bu kremi silmek zorunda da kalabilirsiniz. Bu yüzden krem güneşe çıkmadan önce sürülmelidir.

Heliocare güneş ürünleri İngiliz firması tarafından üretilmektedir. Heliocare ürünlerini diğer ürünlerden ayıran en önemli özelliği patentli FernBlock fotoimmunoprotection sistemidir. Bu sistem sayesinde de güneş krem ürünleri cildinizi güneşin zararlarından korurken aynı zamanda photo agingten, erken kırışıklıklardan korumaktadır. Heliocare güneş ürünleri aynı zamanda da cildinize bakım yapma özelliği taşımaktadır.

Heliocare güneş kremleri günlük kullanım için uygun olmakla beraber cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumaktadır. Güneş kremleri güneşli, güneşsiz, yazın, kışın ve yağmurlu, yağmursuz bütün havalarda kullanılması gereken bir üründür. Güneş yok kullanmama da gerek yok diye düşünmemeniz gerekmektedir. Çünkü güneş ışınları bulutların arasından bile cildinize ulaşmakta ve zararlarını göstermektedir. Heliocare ürünlerinin en güzel yanı cilt tarafından kolayca emilmektedir. Bu sayede de tortulanma yapmadan kolayca kullanılabilir. Güneş kremleri cildinizi yalnızca güneşin zararlarından korumaz aynı zamanda ciltte ki yaşlanmalara karşı da etki göstermektedir. Güneş kremlerinin düzenli kullanımında cilt yaşlanmasının önüne geçildiği saptanmıştır. Cilt sorunlarıyla da mücadele ederken cilt onarma etkisi de bulunmaktadır. Heliocare güneş kremi  akne ve de akneye meyilli cildi olan kişiler için de kullanımına uygundur. Yeniden akne oluşumuna neden olmamakla birlikte yüz, boyun ve de alın bölgesi kullanımı içinde uygundur. Heliocare ürünlerini bütün herkes gönül rahatlığı ile kullanabilir.

Heliocare güneş ürünleri güneşin zararlı ışınlarına karşı uyarır ve savunmaya geçirir. Kullanımına geçecek olursak da yapmamız gereken şey güneşe çıkmadan önce yüz, boyun ve alın bölgesine yeterli miktarda masaj yapar gibi sürülmelidir. Ardından belirli bir süre yani yaklaşık 15-20 dakika bekleyerek güneşe çıkılabilir. Suya girildiği zamanlar da veya da gerekli görüldüğü takdirde güneş kremini tazeleyebilirsiniz. Heliocare ürünleri güneş bakımı konusunda birçok seçenek sunan tecrübeli bir markadır.

https://www.dermoeczanem.com/heliocare

Hemen paylaş!


Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yorumsuz Kalma - Sende Yorum Yaz
Yandex.Metrica