Çorap ile Kıvırcık Saç Yapımı

  • 02 Ağustos 2016
  • 836 kez görüntülendi.


Çorap ile Kıvırcık Saç Yapımı

Hemen paylaş!

Her daim moda olan dolgun ve kıvırcık saçlardan hoşlanan kadınlar, herhangi bir saç şekillendirme aletine gerek duymadan da evde kendi yöntemleri ile saçlarını kıvırcık hale getirebilmektedirler. Sanıldığının aksine oldukça kolay olan çorap ile saç kıvırma yöntemi sayesinde isteyen her kadın saçlarını kıvırcık yapabilmektedir.

Çorap ile Kıvırcık Saç Nasıl Yapılabilmektedir?

Çorap ile kıvırcık saç yapabilmek için öncelikle her yerden kolaylıkla bulunabilecek bir çift külotlu çoraba gereksinim duyulmaktadır. Alınan çorap yaklaşık 2 parmak kalınlığında olacak şekilde kesilmektedir. Saçlar çok az nemli olacak şekilde güzelce ıslatıldıktan sonra ufak ufak tutamlara ayrılmaktadır. Ayrılan küçük tutamlar 2 parmak kalınlığında kesilmiş olan çorap parçalarının etrafına dolanmaktadır. Eğer tamamen kıvırcık bir saç isteniyorsa saç ucundan saç dibine kadar çorap etrafına sarma işlemi yapılabilmektedir. Ancak sadece saç uçlarının kıvırcıklaşması isteniyorsa sadece saç uçları çorap etrafında döndürülmektedir.

Saclari-dogal-kivircik-yapma-yontemi

Çorapların etrafına sarılan saçların dağılmaması için bir tülbent yardımı ile toplanması bu yöntemden alınan sonucun daha başarılı olmasını sağlamaktadır.

Nemli bir şekilde kesik çorapların etrafına sarılan ve daha sonra toplanan saçlar 1 gece boyunca saçta bırakılmakta ve ertesi gün sabahtan açılmaktadır. Çorap etrafına sarılan saçların üzerine sabitleyici bir saç spreyi sıkmak da saçların açıldıktan sonra çok daha uzun süre kıvırcık olarak kalmalarını mümkün kılmaktadır. Ya da saçlar sarılmadan önce şekillendirici bir saç kremi nemli saça uygulanırsa yine çorap ile kıvırcık saç yapımı tekniğinin sonuçları daha verimli olmaktadır.

Çorap ile Kıvırcık Saç Yapmanın Saçın Yapısına Herhangi Bir Zararı Olur mu?

Saç maşası gibi yöntemlerle saça ısı verilerek saçı yıpratmanın ve kurutmanın tam aksine çorap ile kıvırcık saç yapımının saç için hiçbir olumsuz etkisi bulunmamaktadır.

Hemen paylaş!


Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yorumsuz Kalma - Sende Yorum Yaz
Yandex.Metrica